مدیریت چالش‌های زندگی

محصول مدیریت چالش‌ها

مباحث آموزشی:

 240 دقیقه آموزش صوتی و تصویری مباحث مدیریت چالش‌ها

محتویات بسته:

 • ۴ دی‌وی‌دی تصویری شامل فیلم مدیریت چالش‌ها
 • 2 سی دی صوتی شامل صوت مدیریت چالش‌ها

مخاطبان:

هر انسانی که خانواده دارد، شغل دارد، در جامعه زندگی می‌کند و با مسائل و مشکلات گوناگونی مواجه می‌شود و می‌خواهد به بهترین نحو ممکن آن را حل کند.

مبلغ:           398 هزارتومان

 سخنی از دکتر علیرضا آزمندیان بنیان‌گذار تکنولوژی‌فکر در ایران و استاد مهارت‌های زندگی پیرامون محصول مدیریت چالش‌ها:

امیدوارم محصول چالش‌ها که ماحصل همه تجربیات یک معلمی است که بیش از 40 سال این مباحث را در بسیاری از کشورها و ایران تدریس کرده است بتواند برای تو هم‌وطن من درس‌های آموزنده، اثرگذار وزندگی بخشی را ارائه کند و شما هم با به‌کارگیری این آموزش‌ها و دستورالعمل‌ها به زیبایی زندگی کنید و علیرغم همه نابسامانی‌های زندگی، شما سرافراز و خوشبخت از زندگی خود لذت ببرید.

 

 • آیا شما به مهارت‌های زندگی اشراف دارید؟
 • آیا شما از زندگی روزمره خود لذت می‌برید؟
 • آیا شما به‌راستی آگاهانه و هشیارانه زندگی می‌کنید؟
 • آیا شما برای خلق یک زندگی آرام و پرحاصل، آموزش‌های لازم را دیده‌اید؟

همه افراد دوست دارند زندگی‌شان سرشار از راحتی، آرامش، شادی، موفقیت و ... باشد. شب‌ها با آرامش بخوابند و صبح‌ها باانرژی از جا برخیزند و پرانرژی و پویا به سراغ کار بروند. اما زندگی واقعی این‌گونه نیست و ممکن است در آن لحظه‌به‌لحظه مسائلی حتی ناخواسته، پیش آید. مگر می‌شود مشکلات زندگی را به شکلات تبدیل کرد؟ مگر می‌شود پذیرفت فقط غیرممکن، غیرممکن است؟!

قیمت دلار و ارز و طلا، کسب‌وکار افراد را تحت شعاع قرار داده است و دخل‌وخرج برخی از افراد باهم نمی‌خواند و درآمد مکفی ندارند. عده‌ای در تربیت فرزندانشان و حتی برقراری ارتباط با آن‌ها مشکل‌دارند، دیگری دچار بحران عاطفی است و شریک عاطفی‌اش رهایش کرده است. ممکن است فردی نتواند از حق خود دفاع کند و همیشه فردی بازنده باشد و .... مسائلی ازاین‌دست کم نیست و بسیاری از ما همواره با این داستان‌ها روبرو هستیم. تمام افراد جامعه با مسائل و مشکلات مختلف درگیرند و هرروز در زندگی با موانعی مواجه می‌شوند و درگیر حل‌وفصل آن‌ها هستند. واقعیت زندگی همین است و دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم دنیای واقعیت‌هاست؛ نه دنیای ایده آل‌ها؛ و لذا بروز مشکلات و چالش‌های کار و زندگی جزو لاینفک رویدادهای این زندگی است و در این دنیا برایمان فرش قرمز پهن نکرده‌اند، اما آنچه مهم است نحوه مواجهه با این مسائل است که یک انسان موفق را از یک انسان ناکام، متفاوت و متمایز می‌کند.

به گفته دکتر وین دایر فقط دو گروه نمی‌توانند افکار خود را تغییر دهند: «دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان» شاید بهتر باشد این جمله را این‌گونه تغییر دهیم فقط دو گروه از افراد در زندگی و کار خود با مسئله و چالش مواجه نمی‌شوند: «دیوانگان تیمارستان و مردگان گورستان»

به‌عبارت‌دیگر موفق‌ترین انسان‌ها کسانی هستند که چالش‌های زندگی را به‌عنوان یک اصل مهم می‌پذیرند و سعی می‌کنند با آموزش‌هایی که دیده‌اند، باروحیه بسیار خوب و با خودباوری و اعتمادبه‌نفس و با استفاده از سایر مهارت‌هایی که آموزش‌دیده‌اند، مسائل خود را به شایستگی حل کنند و از لحظه‌های زندگی خود لذت ببرند.

این‌گونه نیست که انسان‌های موفق کسانی هستند که با چالشی مواجه نمی‌شوند و خداوند هم آن‌ها را چون دوست دارد، به آن‌ها مشکلی نمی‌دهد و لذا آن‌ها ثروتمند و موفق می‌شوند و از زندگی خود به‌طور کامل لذت می‌برند. بلکه به‌عکس، انسان‌های موفق و ثروتمند و پرتلاش، بیشتر گرفتار چالش‌ها و مسائل کسب‌وکار و زندگی خود می‌شوند. لکن آن‌ها کسانی هستند که به خاطر آموزش‌های درست و بدست‌آوردن سایر مهارت‌های زندگی، با دنیایی از عشق و امید و خودباوری، مسائل خود را حل می‌کنند و همچنان به کسب ثروت‌ها و دستاوردهای خود ادامه می‌دهند.

به‌هرحال بدانید که اولین آموزش‌هایی که هر انسانی که طالب موفقیت و آرامش و کسب ثروت‌ها و دستاوردها می‌باشد نیاز دارد این است که موارد زیر را بیاموزد:

1-    اصل «پیشگیری از چالش‌ها»که اگر درست آموزش ببینیم و قانونمند عمل کنیم، می‌توانیم از بروز بسیاری از مشکلات و چالش‌ها جلوگیری کنیم و کاملاً در امان بمانیم.

2-    اصل «مدیریت چالش‌ها» که چگونه در مقابل مسائل و چالش‌های کار و زندگی خود محکم و استوار بایستید و آن‌ها را بااقتدار و اعتمادبه‌نفس حل کند تا بتواند به‌خوبی از مواهب الهی در این دنیا استفاده کند و از لحظه‌لحظه‌های زندگی‌اش لذت ببرد.

 

در این موضوع که همه افراد دچار مسائل و چالش‌های گوناگون‌اند شکی نیست، اما چه می‌شود که:

 1. در خانواده‌ای با پدری معتاد، یکی از فرزندان پزشکی حاذق می‌شود و دیگری راه پدر را ادامه می‌دهد؟
 2. فردی در کسب‌وکار و شغل خود با مسائل مالی مواجه می‌شود اما یکی ورشکست می‌شود و دیگری ادامه می‌دهد و پیروز می‌شود؟
 3. در یک خانواده مادر فوت می‌کند و دو فرزند این خانواده پس از سال‌ها سرنوشتشان این‌گونه است: یکی این غم فقدان او را به افسردگی می‌رساند و دیگری پس از عبور از این غم جان‌سوز به زندگی خود ادامه می‌دهد.
 4. در یک رابطه عاشقانه که به شکست منجر می‌شود، یکی درس‌هایی می‌گیرد و به زندگی ادامه می‌دهد و دیگری خودکشی می‌کند؟
 5. در کشوری جنگ قدرت رخ می‌دهد، عده‌ای در این بحران نه‌تنها کل زندگی خود، بلکه امید به زیستن خود را از دست می‌دهند و عده‌ای دیگر در همان شرایط زندگی خود را می‌سازند.

 

در این محصول می‌آموزید:

 • دایره راحتی خود را بشناسید و با گسترش آن از پس سخت‌ترین مسائل زندگی برآیید.
 • چگونه می‌توانیم از پس چالش‌های زندگی برآییم و از این نبرد موفق و پیروز بیرون آییم؟
 • چگونه هنگام مواجهه با سخت‌ترین مسائل زندگی روحیه خود را حفظ کنیم و همچون کوه استوار بمانیم؟
 • چگونه غم از دست دادن عزیزانمان را تحمل‌کنیم و پشت سر بگذاریم و همچنان به زندگی خود ادامه دهیم؟
 • چگونه وقتی زیر فشار زندگی در حال فروپاشی هستیم بازهم انرژی خود را بالا نگه‌داریم و سینه سپر کنیم و ادامه دهیم؟
 • چگونه وقتی در یک بعد زندگی‌مان مشکلی برایمان پیش می‌آید اجازه ندهیم این مسئله تمام جنبه‌های زندگی‌مان را نابود کند؟
 • چگونه توانایی و قدرت مقابله با سخت‌ترین مشکلات زندگی را در خود بالا ببریم و تبر خود را برای قطع درخت خشکیده مشکلات تیز کنیم؟
 • چگونه مانند افراد موفق عمل کنیم تا توانمندی‌های ما بزرگ‌تر از مسائل ما شوند؟    

این محصول شامل چه چیزهایی است؟

 • ۴ دی‌وی‌دی تصویری شامل فیلم مدیریت چالش‌ها
 • 2 سی دی صوتی شامل صوت مدیریت چالش‌ها